Sony odhalilo nejzajímavější PlayStationové tituly pro příští rok

Festival PlayStation Paris Games Week má za sebou jeden z vrcholů, kterým je představení toho nejlepšího, na co se fanoušci japonské konzole mohou těšit. Představeny byly tituly pro PS4 i PlayStation VR. Sony se ve své prezentaci zaměřilo především na hry, které vyjdou v následujícím roce.

Mnoho fanoušků se těší, až si budou moci vyzkoušet množství akčních soubojů v novém díle God Of War nebo si zaskáčou po střechách nádherně vypadajícího města v kůži legendárního komiksového hrdiny Spider-Mana. Kromě těchto AAA titulů však byly představeny i další, které možná nejsou tak známé, ale podle záběrů z prezentace se je rozhodně nevyplatí přehlédnout. Vybrali jsme pro vás deset z nich, které nás zaujaly nejvíc.

 

Ghost of Tsushima

Studio Sucker Punch, které stojí za povedenou superhrdinskou sérií inFAMOUS, nyní pracuje na novém titulu Ghost of Tsushima. Podle traileru hra zaujme především detailní filmovou grafikou a povedenou stylizací do historického období feudálního Japonska. Propracované prostředí v sobě snoubí krásnou přírodu a historické reálie.

Ve hře se hráč stane mladým samurajem (ninjou?), který bude objevovat otevřený svět. Hra bude zřejmě kombinovat rychlé akce, během kterých se katana nezastaví, s meditativními pasážemi v japonské přírodě. Mnoho informací o titulu zatím známo není, musíme si počkat i na oznámení data vydání.

 

Spelunky 2

První díl Spelunky nastavil laťku kvality velmi vysoko a ovlivnil svět indie her. Nyní se fanoušci této hry můžou těšit na druhý díl. Trailer, který byl během prezentace představen, ukazuje typickou stylizovanou kreslenou grafiku a poodhaluje kousek z příběhu. Hlavní hrdina z prvního dílu založil rodinu a má dceru, které předá svůj klobouk. To naznačuje, že by druhý díl mohl mít novou hlavní hrdinku.

Poslední slova traileru jsou „Podívej na nebe, stěny se opět hýbou“. Je tedy možné, že pokračování se bude odehrávat v prostředí nebe, na rozdíl od prvního dílu, který se odehrával v prostředí podzemí, ledu a zapomenutých chrámů. O vydání hry toho zatím není příliš známo až na to, že bude primárně vydaná na PS4 a potom také na Steam.

 

Guacamelee 2

Je další indie hrou v našem seznamu. Už první díl této skákačky se dočkal uznání a podle toho, co zatím víme, dvojka jde v jeho stopách. Opět se dočkáme 2D bočního pohledu, pestrobarevného prostředí plného odkazů na mexické prostředí. Po grafické stránce hra vypadá velmi povedeně.

Komiksová stylizace v kombinaci s vysokým tempem hry podtrženým říznou mexickou hudbou dělá z jejího hraní (i pouhého pozorování) trochu psychedelický zážitek. Když k tomu navíc připočteme novou schopnost hlavního hrdiny proměnit se kdykoliv v kuře, musíme uznat, že hra nabídne opravdový únik od reality. Na trhu by se podle informací z prezentace měla objevit velmi brzy.

 

The Gardens Between

Tato hra je třetí z indie kategorie v našem výběru. Během jejího hraní se seznámíme s dvojící teenage přátel Arinou a Frendtem, kteří společně prozkoumávají surrealistické zahradní ostrůvky a odhalují tajemství každého z nich. Jedním z aspektů příběhu bude i budování přátelství ústřední dvojice. Herní mechaniky v sobě kombinují manipulaci s časem, což je zvláštní schopnost obou hrdinů, a fyzikální hádanky, které musí na jednotlivých ostrůvcích řešit.

Hra také sází na krásnou kreslenou grafiku a svoji nemalou roli v atmosféře hry bude mít také skvělý soundtrack. Hra zkrátka nabídne vyklidnění plné hlavolamů a přemýšlení nad využitím okolí. Podle studia Voxel Games, které hru vyvíjí, by hra mohla vyjít na podzim příštího roku.

 

Megalit

Je první hrou z našeho výběru, která je určená pro hraní ve virtuální realitě. O jejím obsahu je známo zatím jen málo informací. Asi nejvíce o něm informuje krátká věta v traileru „Become god“, tedy staň se bohem. Ve hře na sebe vezme hráč podobu jakéhosi titána. Více trailer ani tvůrci zatím neprozradili, ale hra vypadá svým námětem i grafikou velmi zajímavě. Podle názvu se dá předpokládat, že se její děj bude odehrávat v daleké minulosti pozdního pravěku. Hra by měla vyjít v roce 2018.

 

Final Fantasy XV: Episode Ignis

Není samostatnou hrou, ale singleplayerovým DLC pro zatím poslední díl legendární série. Pokud nemáte původní hru dohranou, možná se traileru vyhněte, protože obsahuje některé spoilery na děj původní hry. Hlavní postavou bude Ignis, ten má několik nových speciálních dovedností, umí například zasáhnout několik nepřátel najednou. Děj se během hraní bude větvit a měli bychom se tak dočkat několika možných konců. DLC vyjde už v prosinci tohoto roku a mělo by stát 5 dolarů.

 

The Hong Kong Massacre

Je hrou, která nabídne intenzivní akci z trochu netradičního pohledu z vrchu. Děj je zasazený do současného Hong Kongu, konkrétně do prostředí zločineckého podsvětí. Hlavním nepřítelem ve hře budou zločinci z legendární organizace Triády. Ty bude hráč pronásledovat a zabíjet v prostředí barů, přístavišť a průmyslových objektů.

Základem hry zřejmě budou zběsilé hektické přestřelky s hojně využívaným bullet timem. K atmosféře hry přispívá i potemnělé, deštivé počasí prosvícené pouličními lampami a barevnými neony. Svým stylem hra odkazuje na klasické hongkongské akční filmy jako Hard Boiled nebo Better Tomorrow a má v sobě i kousek ze stylu Blade Runnera nebo Hotline Miami. Hra by měla vyjít během příštího roku.

 

Concrete Genie

Hra od studia Pixelopus, která vzdává hold dětské imaginaci, avšak je určena všem bez rozdílu věku. Hráč v ní ovládá mladého chlapce, jenž umí skvěle malovat a podaří se mu najít magický štětec, který dokáže malované světy do jisté míry oživovat. Rozhodne se s ním zkrášlit starou tovární čtvrť a nakreslit si množství přátel ve formě roztodivných stvoření. Některá z nich mu pak pomáhají otevírat cestu do dosud nepřístupných částí labyrintu uliček. Aby to však neměl hlavní hrdina tak jednoduché, v patách je mu parta výrostků, kteří netouží po ničem jiném, než ho zesměšnit a něco mu provést.

Hra má speciální ovládací rozhraní, které hráčům jednoduchou formou umožňuje tvorbu vlastních magických krajin a bytostí. Hra je velmi barevná a každý tvořivý hráč si v ní přijde na své. Měla by vyjít v příštím roce.

 

Erica

Je počin na pomezí hry a filmu. Hlavní hrdinka Erica, kterou hráč částečně ovládá, prošla v dětství traumatickým zážitkem, avšak vzpomínky na něj potlačila. Na počátku hry ji kontaktuje starý rodinný přítel, který jí dá obálku, která by měla pomoci Erice začít vzpomínat a odhalit vraha. Během psychologicky propracovaného příběhu, který je vyprávěn filmovým tempem i prostředky, se bude hráč často muset rozhodnout, kde je pravda, a mít oči otevřené, aby opravdu viděl, to, co má. Hráč má také možnost ovlivnit Eričino chování (vyrazí dveře, nebo se je pokusí otevřít jemně?), což může ovlivnit vývoj příběhu a chování postav k ní.

K ovládání hry a větší interakci s Ericou slouží hráčům jejich vlastní smartphone, který se dokáže díky technologii PlayLink spojit s konzolí, a stává se tak jakýmsi dalším gamepadem s dotykovým displejem. Kdy se hra dostane na PS4, zatím oznámeno nebylo.

 

Blood and Truth

Je posledním titulem z našeho seznamu a zároveň druhým titulem, který využívá možnosti VR. Pokud si chcete užít akční zážitek jako vystřižený z filmů Guye Ritchieho, je Blood and Truth hrou přesně pro vás. Kromě brýlí pro virtuální realitu využívá i ovladače PS Move, které hráč využije při střelbě, plazení nebo otevírání zámků. Hra kombinuje otevřenou akci se skrytým plížením a infiltrací budov. Vše by mělo být doplněno kvalitním příběhem, který hráče vtáhne. Datum vydání zatím nebylo oznámeno.

Zdroj: polygon.com, gamespot.com, blog.us.playstation.com, theverge.com