Zdroj: sony.net/SonyInfo/airpeak

Sony ohlásilo vstup na nový trh a ukázalo video s fotografickým dronem

Většina veletrhů a zvlášť těch velkých, jakými jsou CES nebo IFA, přinesou nějaká překvapení. Ani letošní virtuální ročník CESu v tomto není výjimečný a jedno překvapení přišlo přímo z nejvyšších pater technologického světa. Společnost Sony totiž oznámila vstup na trh s drony a představila svůj vlastní dron Airpeak.

Jedná se o nejmenší dron na světě schopný unést kameru Sony Alpha (s přiměřenou optikou samozřejmě). Je určen pro tvorbu profesionálních leteckých videí a fotografií. Ačkoliv se jednalo o představení projektu, jeho vypuštění na trh bude ještě nějakou dobu trvat. Ačkoliv známe podobu dronu, přesnějších informací o něm bohužel není moc k dispozici.

Základem funkčního designu celého zařízení je kvadroptéra, která má pod sebou podvěšený fotoaparát. Ten má dost prostoru k tomu, aby se mohl hýbat a otáčet nezávisle na zbytku těla dronu. Samotný dron bude vybaven vlastní optikou a systémem, který bude zřejmě sloužit k řízení dronu a funkcím, jako je sledování objektů nebo vyhýbání překážek.

Sony se doposud dronovými technologiemi nezabývala, avšak její fotoaparáty kombinují subtilnost a kvalitu obrazu, díky čemuž jsou oblíbené u profesionálních tvůrců. Společnost DJi proto na trh uvedla držáky, které umožní připojení bezzrcadlovek k jeho dronům.

Nejedná se o první informaci o tom, že Sony chystá vstup na dronový trh. Už v loňském roce se o tom objevila krátká informace přímo na stránkách Sony. Tato zpráva ale zůstala bez větší odezvy. Nyní Sony zveřejnila i video Dronu přímo v akcí a zdá se, že půjde o poměrně rychlé zařízení. Více informací o něm bychom se měli dočkat v průběhu jara.

Zdroj: sony.net/SonyInfo/News/Press

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.