Foto: se svolením Sony

Sony plánuje vyrábět chytré telefony ještě nejméně několik let

Když se řekne smartphone, většině lidí se pravděpodobně vybaví značky jako Apple, Samsung, OnePlus, Google či Xiaomi. Sony mezi nimi zřejmě bude chybět, a to i přesto, že jde o stabilní značku na trhu. Nyní navíc přišla zpráva o tom, že s výrobou chytrých telefonů jen tak neskončí.

Společnost Sony totiž nyní uzavřela několikaletou smlouvu se společností Qualcomm, na jejímž základě bude pro své telefony používat čipset Snapdragon. Jedná se o rozšíření stávající dohody mezi oběma stranami. Čipové sady Qualcomm budou použity v nadcházejících prémiových zařízeních Sony a ve smartphonech vyšší a střední třídy.

Společnost Sony teprve minulý měsíc odhalila model Xperia 1 V. Smartphone běží na mobilní platformě Snapdragon 8 Gen2 a je určen primárně pro fotografy a vloggery. Zajímavostí je například i to, že Xperii 1 V lze použít jako monitor pro kompatibilní fotoaparáty Sony Alpha.

V květnu společnost poprvé ukázala také model střední třídy Xperia 10 V. Může se pochlubit čipovou sadou Snapdragon 695 a 60Hz OLED displejem s rozlišením 1080 px. Společnost začala tento model prodávat již i v České a Slovenské republice zhruba za 11 000 Kč (349 euro).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.