Foto: Unsplash

Sony předpokládá, že prodá méně PS5, než se očekávalo

Společnost Sony výrazně snížila svou prognózu prodeje konzole PlayStation 5 pro fiskální rok 2023 a nyní očekává prodej 21 milionů kusů, což je méně než předchozí prognóza 25 milionů. A to navzdory rekordním čtvrtletním tržbám a prodeji 8,2 milionu kusů PS5 během vánoční sezóny. V tomto fiskálním roce společnost Sony zatím prodala 16,4 milionu konzolí, a celkově tak dosáhla 54,8 milionu kusů. (Ve fiskálním roce 2022 společnost prodala 19,1 milionu PS5.)

Tržby se oproti stejnému čtvrtletí loňského roku zvýšily o 16 %. Provozní výnosy se však výrazně snížily (o 26 procent), a to kvůli poklesu prodejů first-party her a ztrátám na hardwaru v důsledku propagačních akcí. Jinými slovy, prodeje PS5 nesplňují očekávání společnosti.

Společnost Sony zaznamenala ve všech třech čtvrtletích letošního roku vyšší prodeje ve srovnání s loňským rokem. To by však letos nemuselo pokračovat, protože pro 4. čtvrtletí 2023 (únor až duben) předpokládá prodeje pouze ve výši 4,6 milionu kusů, což je méně než 6,3 milionu kusů ve 4. čtvrtletí 2022.

Nicméně téměř všechny ostatní divize společnosti zaznamenaly vyšší tržby, včetně divize Imaging & Sensor Solutions (Sony vyrábí senzory pro iPhony a mnoho dalších zařízení), spolu s divizí Pictures a Music. Výsledkem bylo rekordních 3,75 bilionu jenů za 3. čtvrtletí (590 miliard korun) oproti 3,08 bilionu jenů v předchozím roce (485 miliard korun).

Zdroj: engadget.com