Foto: se svolením Sony

Sony představila novou herní náhlavní soupravu a monitory optimalizované pro PS5

Společnost Sony oznámila uvedení nových herních monitorů a náhlavních souprav značky Inzone, které jsou optimalizované pro systém PlayStation 5. Vycházet budou z divize společnosti Electronics (nezaměňovat s Interactive Entertainment), jejímž vlajkovým produktem bude Inzone M9, 27palcový monitor s rozlišením 4K. M9 se bude moci pochlubit panelem IPS s plnohodnotným lokálním stmíváním, obnovovací frekvencí 144 Hz a udávanou dobou odezvy 1 milisekunda.

Podle Sony má monitor také certifikaci DisplayHDR 600 a pokrývá 95 % barevného gamutu DCI-P3. Monitor je navíc kompatibilní s technologií G-Sync a díky portu HDMI 2.1 podporuje hraní her s proměnlivou obnovovací frekvencí (VRR). Pokud M9 připojíte k PS5 přes tento port, získáte přístup k funkci, která automaticky přepíná monitor mezi režimy nízké latence a zpracování obrazu v případě, že se chystáte hrát hru nebo sledovat film. Společnost Sony také optimalizovala výstup HDR z PS5 pro M9, řada funkcí by tedy měla fungovat automaticky. Monitor M9 se na trh dostane již letos v létě, cena je stanovena 899 dolarů.

Vedle 4K displeje bude Sony nabízet také 240Hz Full HD monitor. Bude se moci pochlubit dobou odezvy 1 milisekunda, funkcemi specifickými pro PlayStation 5 a kompatibilitou pro G-Sync i VRR. Jak se dalo očekávat, výkon s vysokým dynamickým rozsahem nebude tak dobrý jako u 4K verze. Tento monitor získal také pouze certifikaci VESA DisplayHDR 400. Prodej bude zahájen někdy v zimě tohoto roku za 529 dolarů.

Sony má pro zájemce připravenou také novou herní náhlavní soupravu H9 za 299 dolarů. Nabízí aktivní potlačení hluku, bezdrátové připojení Bluetooth a 2,4 GHz a podporu prostorového zvuku.

Cenově dostupnější variantou jsou sluchátka H7 za 229 dolarů. U nich však nenajdete funkce ANC ani příjemnou syntetickou kůži H9. Nicméně model H7 bude mít lepší výdrž baterie. Společnost Sony tvrdí, že tato sluchátka bude možné používat 40 hodin ve srovnání s 32 hodinami u modelu H9.

Kromě toho se uživatelé mohou těšit také na třetí nejlevnější model H3 za 99 dolarů, který bude možné připojit k počítači nebo PS5 prostřednictvím 3,5mm konektoru pro sluchátka nebo kabelového adaptéru USB. Všech tří modelů se dočkáme již letos v létě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.