Zdroj: tisková zpráva

Sony představila novou profesionální filmovou kameru schopnou snímat 4K ve 120 fps

Společnost Sony rozšiřuje svou nabídku foto a video techniky. Tentokrát se však nejedná o zástupce populární zrcadlovkové řady Alfa, ačkoliv novinka označovaná jako FX3 její kořeny rozhodně nezapře. Ve zkratce by se dala novinka popsat jako známý model A7S III s funkcemi z řady Cinema a tělem, které svou robustní konstrukcí připomíná model A7C.

Hlavním tahákem je samozřejmě full-frame snímač s efektivním rozlišením 10,2 megapixelů a schopností zachytit až 15 stupňů EV dynamického rozsahu. Kamera tak dokáže zachytit záběry 4K s 10bitovým barevným vzorkováním 4:2:2 interně nebo výstupem 16bitového videa RAW přes port HDMI bez ztráty kvality. O 8K Sony ani neuvažovalo, avšak videa ve 4K dokáže kamera pořizovat ve snímkové frekvenci 120 snímků za vteřinu a ve Full HD až 240 snímků za vteřinu.

Důležitou součástí výbavy fotoaparátu (a také jedením z hlavních důvodů jeho robustnosti) je systém aktivního chlazení, který umožňuje naplno natáčet video nepřetržitě 13 hodin v kuse. Mezi další funkce patří hardwarová i softwarová stabilizace obrazu, duální slot pro paměťové karty CFexpress. Samozřejmostí je i kompatibilita s velkým množstvím příslušenství, které je možné na fotoaparátu upevnit a zachytit.

Cena nové kamery bude 3 900 dolarů za samotné tělo. Bude tak dražší než model A7S III, avšak výrazně cenově dostupnější než konkurence ze stáje Canon (srovnatelný model C70 stojí 5 500 dolarů). Na trh by se kamera měla dostat v polovině března.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.