Sony představilo novou fullframovou bezzrcadlovku

V loňském roce vydala společnost Sony bezzrcadlovkový fotoaparát Alpha A9 se špičkovým čipem Exmor RS. Tento přístroj patří ke špičce současné digitální scény, což se projevilo i na jeho ceně, která na českém trhu přesahuje 100 000 Kč. Kvůli tomu je Alpha A9 pro řadu profesionálů cenově nedostupná.

Pro ty, kdo by si chtěli užít kvalit nové generace čipů, má Sony dobrou zprávu, vydává novou verzi oblíbeného modelu střední třídy Alphy A7 s pořadovým číslem III. V základu fotoaparátu je fullframový 24,2 megapixelový čip CMOS Exmor R s pětiosou stabilizací obrazu. Ten kromě nesporné obrazové kvality přináší i další výhody.

Fotoaparát dokáže velmi dobře zpracovávat fotografie i při nízké úrovni osvětlení díky základní úrovni citlivosti ISO 100 – 51200 (s možností rozšíření na ISO 50 – 204800).  Zlepšila se i rychlost zpracování jednotlivých snímků. Díky přítomnosti pomocného procesoru Bionz X je fotoaparát schopný zpracovávat snímky ve formátu RAW a JPG rychlostí až 10 snímků za vteřinu s vyrovnávací pamětí pro 177 snímků JPG nebo 40 snímků v nekomprimovaném RAW formátu. Režim automatického ostření u nového fotoaparátu pracuje s 425 body a jeho rychlost se oproti předchozímu modelu A7 II zdvojnásobila.

Video je s A7 III možné zaznamenávat ve formátu 4K nebo případně Full HD s frekvencí 120 fps. Kromě toho je přítomná také podpora dynamického rozsahu HDR, který přinese mnohem živější podání barev na televizích, které tento režim podporují.

V Evropě by měla být Alpha A7 III dostupná v březnu a její cena bude 2 300 euro, tedy zhruba 65 000 Kč, což je oproti modelu Alpha A9 přeci jen dostupnější částka.

Zdroj: presscentre.sony.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.