Zdroj: presscentre.sony.at

Sony představilo novou paměťovou kartu CFexpress Type A s interním chlazením a rychlostí zápisu 700 MB/s

Když mluvíme o paměťových kartách, většinou máme na mysli některou z variant SD karet. Ty patří u běžné spotřební elektroniky mezi nejrozšířenější standard a jejich rychlost se generaci od generace zrychluje. Existují však i jiné druhy karet, které sice zatím nejsou tak rozšířené, avšak jejich rychlost je v porovnání s SD kartami mnohem vyšší.

Společnost Sony v těchto dnes představila světovou novinku kartu typu CFexpress typ A. Jedná se o nejmenší typ této paměťové karty určené především pro používá v digitálních fotoaparátech (v současnosti jej podporuje model fotoaparátu Sony A7S III. Obrovskou výhodou tohoto typu karet je Podpora třetí generace sběrnice PCIe, která dodává kartě mimořádnou rychlost zápisu.

Fotoaparát Sony A7S III díky tomu umožňuje natáčení videí ve formátu 4K při 120 snímcích za vteřinu nebo uložení až 1 000 fotografií ve formátu RAW v rámci jedné sekvence. Důležitý u této technologie je také odvod tepla, protože se karta při takto vysoké zátěži nutně musí zahřívat.

Maximální výkony karty Tough CFexpress Type A jsou 700 MB/s zápisu a 800 MB/s rychlost čtení. Garantovaná je potom podpora VPG400 tedy zápisu jehož rychlost neklesne pod 400 MB za vteřinu, což je pro zaznamenávání velkých videí klíčové.

Nová karta bude k dispozici ve dvou poměrně netradičních kapacitách a to 80 GB a 160 GB. Karty kromě výše zmíněných technologických parametrů garantují i zvýšenou výdrž s celkovým indexem odolnosti IP57. Ceny těchto karet v korunách se budou pohybovat okolo 6000 tisíc za menší 80GB variantu a 12 000 tisíc za kartu s kapacitou 160 GB.

Zdroj: presscentre.sony.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.