Zdroj: tisková zpráva

Sony představilo nový audiolímec s kvalitami domácího kina

Osobní audio zážitek nám zprostředkovávají většinou sluchátka. Těch je na trhu v současnosti skutečně nepřeberné množství. Existují ale také originální a velmi pohodlná řešení, která osobní zážitek posouvají jiným směrem. A právě takové řešení nabízí společnost Sony se svým novým reproduktorovým límcem SRS-NS7.

Jedná se o zařízení, které není přímo na uších, ale kolem krku. Bezdrátové reproduktory umístěné v něm pak i díky podpoře formátu Dolby Atmos poskytují zážitek srovnatelný s domácím kinem. Pro plnohodnotný zážitek s tímto límcem bude uživatel potřebovat Televizor Sony Bravia XR a také bezdrátový vysílač schopný pracovat s plnou datovou šíří zvuku.

Zajímavostí je, že systém pracuje s rozměry a tvarem ucha daného uživatele, aby pak mohl vytvořit ideální rozložení virtuálních reproduktorů tak, aby byl zvuk co nejpřesněji směrován. Společnost Sony uvádí, že vysílač také minimalizuje zpoždění zvuku, aby přesně sladil zvuk a obrázky. Bezdrátový vysílač WLA-NS7 si můžete zakoupit samostatně a použít jej pro stejný efekt s některými sluchátky Sony.

Kromě domácího kina je možné límec spárovat i jinými zdroji zvuku a je možné jej spojit se dvěma zařízeními současně. Límec tak dokáže například rychle přepnout z poslechu hudby z počítače na vyřízení hovoru na telefonu. Při připojení k telefonu je navíc možné poslouchat 360 Reality Audio z podporovaných služeb streamování hudby, jako jsou Deezer a Tidal.

Nákrčník SRS-NS7 bude dostupný za 300 dolarů a televizní vysílač stojí 60 dolarů.

Zdroj: engadget.com