Sony představilo retro verzi prvního PlayStationu

Retro konzole jsou v dnešní době velmi žádaným zbožím. Ačkoliv nemají takový výkon ani grafický potenciál jako jejich následovníci, mnoho lidí si rádo vzpomene na skvělou hratelnost a dobu kdy byli mladší a tituly, které na retro konzolích hrají, byly aktuální. V posledních letech zabodovalo se svými retro konzolemi Nintendo a nyní se k němu přidává i společnost Sony.

https://farm2.staticflickr.com/1894/43865608325_e1762572d1_b.jpgTa na trh znovu uvede svoji legendární konzoli PlayStation, která ve své době překročila hranici sto milionů prodaných kusů. Proslula především svoji na svou dobu revoluční 3D grafikou vykreslovanou v reálném čase, která předčila většinu soudobých počítačů. Její retro verze bude menší než originál a nebude pracovat s disky, tak jako za dob své největší slávy ale s vnitřní pamětí, ve které bude mít nahráno 20 her, které ji nejvíc proslavily.

Hráči si tak budou moci znovu vychutnat tituly jako Final Fantasy VII , Jumping Flash, Ridge Racer Type 4 , Tekken 3 nebo Wild Arms. Hry by podle informací Sony měly být ve svých původních verzích.

Kromě velikosti konzole se změní i její konektorová výbava. Grafický výstup bude nově obstarávat HDMI konektor a dva ovladače, umožňující hraní multiplayeru budou připojovány prostřednictvím USB konektorů. Ovladače kopírují původní ovladače z PS takže u jim chybí dnes už nezbytná dvojice joysticků.

Konzole by se měla dostat na trh 3. prosince a zatím byla oznámená pouze pro USA a Kanadu. Její cena je stanovená na 99,99 Amerických dolarů. Zda bude uvedena na Evropský trh zatím není jasné.

Zdroj: blog.us.playstation.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.