Zdroj: Unsplash

Sony prodala více než 10 milionů konzolí PS5

Ačkoliv má konzole PlayStation 5 pověst nedostatkového zboží, můžeme v určitých ohledech říci, že opak je pravdou. Společnost Sony totiž hlásí, že její nejnovější konzole překonala hranici deseti milionů prodaných kusů. Oproti dubnovým prodejním číslům množství prodaných konzolí narostlo o více než dva miliony, a PS5 tak potvrzuje trend překonávání rekordů prodeje PS4, a je tak stále nejrychleji prodávanou konzolí v historii značky Sony.

Ačkoliv tato čísla považuje vedení Sony za úspěch, uznává zároveň, že se společnosti nedaří uspokojit poptávku trhu. „Zatímco se systém PS5 dostal do více domácností rychleji než kterákoli z našich předchozích konzolí, čeká nás ještě spousta práce, protože poptávka po systému PS5 nadále převyšuje nabídku,“ říká Jim Ryan, prezident a generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment. „Chci, aby hráči věděli, že i když se i nadále potýkáme s různými výzvami po celém světě, které ovlivňují naše odvětví stejně jako mnoho dalších, zůstává zlepšování úrovně zásob pro SIE hlavní prioritou.“

Zajímavostí také je, že na novou konzoli zatím nevyšlo mnoho next-gen titulů, které by dokázaly skutečně otestovat její možnosti. I přesto ale mnoho zákazníku Sony věří a kromě výkonu je lákají také funkce, jako je haptická odezva ovladače nebo adaptivní triggery. Srovnání s Xboxem bohužel nemáme k dispozici, protože je Microsoft přestat sdílet. Podle odhadů Daniela Ahmada bylo ke 30. červnu prodáno 6,5 milionu těchto konzolí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.