Foto: Unsplash

Sony prodalo už více než 19 milionů konzolí PlayStation 5

Společnost Sony oznámila, že v minulém čtvrtletí prodala 2 miliony kusů PlayStation 5, přičemž celkový počet prodaných kusů dosáhl 19,3 milionu. To je výrazně méně než ve stejném čtvrtletí loňského roku, kdy se prodalo 3,3 milionu kusů. Společnosti se však podařilo zvýšit prodeje her, když prodala 70,5 milionu titulů pro PlayStation 4 i PlayStation 5 oproti 61,4 milionům prodaných titulů před rokem.

Divize Game & Network Services (GSN) v tomto čtvrtletí vydělala celkem 665 miliard jenů (121 miliard Kč), což je mírný nárůst oproti minulému roku. Tržby se za celý rok 2021 výrazně nezvýšily (byly jen o 2 % vyšší než v roce 2020) a nedošlo tak ani ke zvětšení zisku.

To znamená, že PlayStation 5 v prodejích stále zaostává za PlayStation 4. Konzole nejnovější generace se nyní prodalo o 3,1 milionu kusů méně, než systému PlayStation 4 ve stejném období. Společnost Sony varovala, že k podobné situaci může dojít. Z nízkých prodejů neviní zákazníky, ale neschopnost vyrobit dostatek kusů konzole kvůli pokračujícímu světovému nedostatku čipů.

Dobrou zprávou je, že Sony očekává, že se situace brzy zlepší. V příštím čtvrtletí předpovídá 34% nárůst tržeb na 929 miliard jenů (169 miliard Kč) díky lepšímu zásobování součástkami a vyššímu prodeji her třetích stran. Společnost Sony také v červnu spustí službu PlayStation Plus Extra a Premium, což je odpověď Sony na konkurenčí službu Xbox Game Pass. Zatímco počet předplatitelů služby PS Plus se nezměnil, nové úrovně předplatného by mohly pomoci přilákat předplatitele v příštím čtvrtletí i v následujících letech.

Zdroj: www.engadget.com