Foto: se svolením Sony

Sony prodalo už více než 46 milionu konzolí PlayStation 5

Pokud jde o prodeje konzole PlayStation 5, společnost Sony má za sebou rekordní čtvrtletí. Ve druhém finančním čtvrtletí končícím 30. září prodala společnost 4,9 milionu kusů PS5, čímž celkový počet prodaných konzolí dosáhl 46,6 milionu. Pro úplnost je třeba poznamenat, že společnost Sony delší dobu nedokázala udržet krok s poptávkou po konzoli kvůli problémům v dodavatelském řetězci.

Aby však společnost Sony dosáhla svého cíle (a to dodání 25 milionů konzolí PS5 v tomto fiskálním roce) bude muset prodat ještě 16,8 milionu kusů. To je obrovské číslo a to především pokud vezmeme v potaz, že za celý rok 2022 Sony prodalo pouze 19,1 milionu konzolí. Podle agentury Reuters je však prezident Sony Hiroki Totoki přesvědčen, že tohoto cíle může společnost “dosáhnout velmi snadno”. Sony pravděpodobně očekává nárůst prodejů poté, co tento měsíc půjde do prodeje menší varianta PS5. Nová konzole se na trh navíc dostane v období vánočních svátků.

Kromě prodejních čísel PS5 zveřejnila společnost Sony také výsledky své herní divize. Ve druhém čtvrtletí Sony prodalo 67,6 milionu her (ačkoli pouze 4,7 milionu z nich jsou její vlastní tituly). V příštím čtvrtletí však Sony s největší pravděpodobností vykáže mnohem vyšší prodeje svých vlastních her, protože hry Marvel’s Spider-Man 2 se během prvních 11 dnů prodalo 5 milionů kusů. To mnohonásobně přesahuje prodeje prvního dílu hry Spider-Man, kterého se za 80 dní prodalo “jen” 9 milionů kopií.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.