Foto: se svolením Sony

Sony ukázala headset PlayStation VR2

Společnost Sony představila finální design náhlavní soupravy PlayStation VR2 a kromě toho se pochlubila také snímky ovladače VR2 Sense. Hidekai Nishino, SVP společnosti PlayStation, na blogu PlayStationu vysvětluje, že stejný design náhlavní soupravy i ovladače je navržen tak, aby zdůraznil 360stupňový úhel. Kromě toho dodal, že nový vzhled byl navržen tak, aby ještě více odpovídal designu PlayStationu 5. Budoucí majitelé tedy mají jistotu, že i z vizuálního hlediska se k sobě tyto kousky hardwaru budou hodit.

Nishino dále informoval o tom, že velký důraz byl kladen také na ergonomii, což potvrdily i první zkušenosti testerů. Kromě jiného budou mít uživatelé k dispozici nový mechanismus umožňující lepší nastavení brýlí a nový systém větrání, který zlepší proudění vzduchu. Obojí by mělo přispět k výrazně vyššímu pohodlí. Na závěr uvedl, že nový headset by mělo být snazší zprovoznit, a to díky jedinému kabelu. Velké množství kabelů totiž u PSVR patřilo mezi největší neduhy tohoto zařízení.

Samozřejmostí bude haptická odezva, dva OLED displeje s rozlišením 4K (konkrétně 2000 x 2040 pixelů na jedno oko) a obnovovací frekvence až 120 Hz. Hry tedy poběží až v 120 FPS. Chybět by neměla ani podpora vysokého dynamického rozsahu HDR.

Prozatím ale bohužel neznáme cenu ani datum, kdy se PlayStation VR2 objeví na tuzemském trhu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.