Zdroj: wallpaperflare.com

Sony zpomaluje datové toky služeb PlayStation, multiplayeru by se omezení dotknout neměla

Poslední týdny bychom mohli označit za opravdu tvrdou zatěžkávací zkoušku stability internetu v Evropě. Život v mnoha zemích, v nichž platí všeobecná karanténa, se přesunul právě na internet a ve virtuálních prostorech tráví svůj pracovní i volný čas nebývalé množství uživatelů. Kvůli obavám z možného přetížení internetu vyzvala Evropská komise provozovatele internetových služeb ke snížení datových toků.

Vedle dalších na tuto výzvu zareagovala i společnost Sony a rozhodla se snížit rychlostní limit při stahování her a dalšího obsahu na své konzole PlayStation. Evropští uživatelé této konzole se tak budou muset smířit s tím, že stahování her se jim v následujících dnech protáhne. Naopak Sony slibuje, že by se zpomalení nemělo dotknout multiplayerového aspektu hraní. U něj je rychlost internetu zásadní a jejím snížením by se řada her stala nehratelnými.

Před Sony se ke snížení datových toků odhodlaly společnosti jako Netflix, YouTube, Facebook, Apple nebo Disney. Zatím nejsou k dispozici konkrétní údaje o tom, o kolik zatížení internetu za poslední týdny vzrostlo, a naopak jaké odlehčení přinesly kroky výše zmíněných společností.

Je možné, že současná krize, do které byl celý svět vhozen na mnoha místech ze dne na den, změní tvář a povahu internetu jako takového. Mnoho firem a společností se doposud bránilo vzdálené práci a většímu zapojení internetu do svého byznysu, nyní však de facto nemají jinou možnost. Je tedy možné, že některé z nich zjistí, že práce přes internet z domova nemusí být nutně méně efektivní a do budoucna nabídnou svým zaměstnancům více možností práce z domova i za normální situace.

Zdroj: blog.us.playstation.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.