Soud v USA poslal významného influencera na 14 let do vězení za spiknutí a krádež domény

Zločin se nevyhýbá ani online světu a jeho celebritám. Důkazem toho je i Rossi Lorathio Adams II známí pod přezdívkou Polo, kterého poslal za jeho činy americký soud na 14 let do vězení. Trestný čin spiknutí a krádež majetku, tedy přesněji řečeno internetové domény.

Polo se stal poměrně výraznou postavou sociálních sítí v roce 2015. Své profily měl na řadě kanálů, největší počet příznivců měl na Instagramu. Svou slávu získal především zveřejňováním videí s násilným a sexuálním obsahem.

Polo chtěl mít ve svém portfoliu také doménu doitforstate.com vzniklou z populárního hashtagu #DoItForState, který často používal. Tuto doménu si však již dříve zaregistroval muž, kterého Polo osobně neznal. Majitel jí byl ochotný prodat za 20 000 dolarů, což se zájemci zdálo jako moc velká částka. Touha potom doménu získat dovedla Pola až k realizaci vyděračského plánu.

Na něm se domluvil se svým bratrancem, který byl již soudně trestán. Ten se na Polův popud vloupal do domu muže, který si doménu zaregistroval a násilím ho přinutil k jejímu přepsání na Pola. Vše skončilo přestřelkou, při které byli oba zraněni. Celý incident se naštěstí obešel bez obětí na životech.

Polův bratranec Sherman Hopkins, Jr. Byl už dříve odsouzen za vloupání, vydírání a ublížení na zdraví a ve vězení stráví 20 let. Polo jako muž, který jej k útoku navedl s cílem vlastního obohacení byl odsouzen na 14 let.

Zdroj: justice.gov