Soudce z New Hampshiru si v případu dvojnásobné vraždy vyžádal nahrávky z chytrého reproduktoru Amazon Echo

Soudce z amerického státu New Hampshire si od Amazonu na návrh obžaloby vyžádal nahrávky hlasové asistentky Alexy z chytrého reproduktoru Echo, které by mohly sloužit jako důkaz v případu dvojnásobné vraždy. Zařízení podle ní mohlo zvukově zachytit útok i události následující po něm.

Příkaz se nevztahuje pouze na reproduktor, ale i na všechny smartphony, které s ním byly spárovány. Ty by také mohly posloužit jako důkaz. Za vraždu Christine Sullivanové a její kamarádky Jenny Pelligriniové se bude u soudu zpovídat Timothy Verill, kamarád přítele Sullivanové. Proces má začít v květnu příštího roku.

V případu hrají důležitou roli i další technologie pro chytrou domácnost –  Verill podle obžaloby získal přístup do domu obětí prostřednictvím bezpečnostního kódu a je zachycen na nahrávce pravděpodobně propojené bezpečnostní kamery v jejich přítomnosti přibližně v době, kdy na ně měl zaútočit.

Není to poprvé, kdy Alexa byla povolána jako svědek v případu vraždy. Např. v březnu loňského roku policejní oddělení ve městě Bentonville ve státě Arkansas požádalo Amazon, aby mu umožnilo přístup taktéž k reproduktoru Echo, o němž se domnívalo, že obsahuje důkaz o vraždě prvního stupně. Amazon se nejprve zdráhal, nakonec však svolil poté, co obhájce obžalovaného požadavek policie podpořil, aby dokázal klientovu nevinu.

Jako důkaz policie v minulosti použila i jiné gadgety, např. data z fitness trackerů. Nedávno pomohl blíže neuvedený fitness náramek od Fitbitu usvědčit muže podezřelého z vraždy nevlastní dcery.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.