Foto: Pixabay

Soudní líčení Elon Musk vs. Twitter je do konce října pozastaveno

Soudní proces Twitter versus Elon Musk je pozastaven, obě strany se snaží uzavřít dohodu, aby Musk mohl dokončit odkup společnosti provozující sociální média. Ve čtvrtek soudkyně Kathaleen 30McCormicková, na základě žádosti Muskových právníků přerušila soudní řízení s odkladem do 28. října.

Pokud se však oběma stranám nepodaří ukončit spor do konce měsíce, soud by se mohl znovu konatPokud se transakce neuzavře do 17:00 hodin dne 28. října 2022, strany jsou instruovány, aby mě kontaktovaly e-mailem téhož večera, kdy obdrží termín soudního jednání v listopadu 2022,” napsala McCormicková.

Odklad přichází necelé dva týdny před plánovaným zahájením pětidenního soudního řízení a ve stejný den, kdy měl být Musk v případu vyslechnut. Je to nejnovější známka toho, že se Musk a Twitter blíží k dohodě. Začátkem týdne Musk uvedl, že by souhlasil s dohodou za původní cenu 54,20 dolarů za akcii (tj. přibližně 1360 českých korun za akcii) za předpokladu, že dokončí své financování a že soud bude odročen. Společnost Twitter rovněž potvrdila, že chce uzavřít dohodu za původních podmínek.

Od té doby se však obě strany stále dohadují o podrobnostech dohody, která se započala již v dubnu tohoto roku. Agentura Bloomberg uvedla, že Musk chtěl ustanovení, které by mu stále umožňovalo žalovat Twitter kvůli počtu botů na jejich platformě, zatímco deník The New York Times informoval, že Twitter nechtěl soud odvolat, dokud nebudou jeho akcionáři vyplaceni.

Muskovi právníci na tyto neshody naráželi a tvrdili, že společnost Twitter ohrožuje dohodu. McCormicková se k neshodám nevyjádřila, i když poznamenala, že Twitter se postavil proti Muskově žádosti o přerušení soudního řízení.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.