Zdroj: virginorbit.com

Soukromý vesmírný dopravce Virgin Orbit přešel na výrobu zdravotnických pomůcek, které pomohou při nedostatku plicních ventilátorů

Společnost Virgin Orbit Richarda Bransona se řadí mezi úspěšné soukromé společnosti, jimž se daří podnikat v oblasti vesmírných technologií. V posledních dnech se však tato společnost začala místo na vysílání raket na oběžnou dráhu Země soustředit na výrobu dýchacích přístrojů pro nemocnice.

Základem poměrně jednoduchého zařízení, které pracovníci Virgin Orbit vyvinuli, je ruční ambulantní vak, který je určený pro použití v naléhavých případech. Jak název této pomůcky napovídá, funguje na manuálním principu, který však Virgin Orbit nahradil automatickým systémem. Toto zařízení ale není náhradou plicních ventilátorů, při jejich nedostatku však může posloužit jako nouzová pomůcka a v některých případech také uvolní ruce zdravotnickému personálu.

Nápad vznikl jako snaha podpořit zdravotnictví při současné krizi. Podle Willa Pomerantze, viceprezidenta zvláštních projektů Will Virgin Orbit, si je tato společnost vědoma, že nemá odborníky na zdravotnické technologie, a proto zvolila co možná nejjednodušší projekt, v němž může využít své výrobní kapacity.

Celý projekt konzultovali jeho tvůrci s úřady a lékařskými orgány tak, aby výsledné zařízení dokázalo skutečně pomoci. Spolu s odborníky na medicínské technologie diskutovali několik projektů, a nakonec padl výběr na tento.

Společnost Virgin Orbit není jedinou společností, která se zaměřuje na zdravotnické pomůcky. Na nouzový program pomoci zdravotnictví přešly značky jako Tesla, General Motors nebo Ford. Všechny tyto společnosti spojuje i to, že zdravotnické pomůcky, které vyrábí, nesouvisí s jejich současnou produkcí a žádná z těchto společností nedeklaruje, že by se do budoucna chtěla náročnému oboru vývoje nových zdravotnických zařízení věnovat.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.