Foto: se svolením Netflix

Soutěžní reality show Squid Game debutuje letos v listopadu

Netflix sdílel upoutávku na Squid Game: The Challenge, soutěžní seriál, který bude mít premiéru letos v listopadu. Ukázka bohužel neprozrazuje příliš podrobností, ale je z ní zřejmé, že se Netflix snaží do maximální míry zachovat atmosféru původní produkce, pochopitelně bez násilí.

Původní Squid Game zůstává nejoblíbenějším seriálem Netflixu všech dob, od června má na kontě přes 1,6 miliardy hodin sledování (dokonce i čtvrtá série Stranger Things má „jen“ přes 1,3 miliardy). Vzhledem k tomu, že Netflix má v oblibě spin-offy populárních seriálů, bylo možná jen otázkou času, kdy společnost naváže na velký zájem fanoušků.

Netflix přitom na uvedení novinky Squid Game: The Challenge netlačí tak, jako tomu bylo při jejím ohlášení v roce 2022, kdy se Netflix potýkal s výraznými ztrátami předplatitelů. V polovině roku 2023 se totiž společnost dostala z nejhoršího – v prvním čtvrtletí jí přibylo téměř 1,8 milionu předplatitelů a zdá se, že omezení sdílení hesel nese své plody. Netflix však stále čelí tvrdé konkurenci, mezi niž patří zejména Amazon, Disney a Paramount. Soutěžní seriál by proto mohl být zároveň velmi žádoucím způsobem, jak výrazně zvednout sledovanost.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.