Foto: se svolením Sightful

Spacetop je AR notebook s virtuální obrazovkou

Společnost Sightful, která se zabývá interakcí člověka s počítačem (HCI), uvádí na trh svůj první produkt Spacetop. Jde o notebook s rozšířenou realitou bez obrazovky, který promítá obraz na 100palcovou virtuální obrazovku. Tento notebook – pokud tomu tak můžeme říkat – tvoří hardwarová deska a klávesnice běžné velikosti s brýlemi NReal. Brýle promítají obraz přímo na místo, kam se uživatel dívá, přičemž ten zůstává pro ostatní neviditelný.

Co se týče specifikací, Spacetop pracuje s procesorem Snapdragon 865 spárovaným s grafickým procesorem Adreno 650, 8 GB RAM a 256GB úložištěm, což jej řadí do stejné třídy jako některé smartphony, které podporují AR brýle. Velikostí se ale smartphonu nepodobá, měří 4 cm na výšku, 26,5 cm na šířku a 22 cm na délku; váží 3,3 kg, což je stejně jako řada notebooků.

Společnost Sightful zjevně usiluje o crossoverový hit na trhu pro práci z domova nebo odjinud. Tvrdí, že ačkoli jsou notebooky pro řadu z nás pro práci zcela zásadní, neexistuje prozatím verze tohoto pracovního nástroje, kterou by bylo možné použít skutečně kdekoli při zachování maximálního soukromí. AR má podle společnosti Sightful právě v tomto ohledu obrovský potenciál, který podle společnosti dosud nebyl plně využit. S příchodem Spacetopu by se to ale mělo změnit.

Spacetop je prozatím k dispozici ke koupi pouze pro 1 000 prvních uživatelů. V tuto chvíli chybí informace o ceně i širší dostupnosti. Bude ale zajímavé sledovat, zda si tento nový produkt získá mezi uživateli oblibu.

Zdroj: engadget.com