Foto: Flickr

SpaceX chystá globální roamingovou službu za 200 dolarů měsíčně

Zdá se, že se SpaceX nově chystá nabízet globální roaming. Jak informoval server PCMag, společnost nedávno začala rozesílat e-maily zákazníkům v zemích, kde služba Starlink zatím nebyla dostupná, a v emailech je vyzvala k vyzkoušení nového balíčku za 200 dolarů měsíčně (4,400 Kč), který by měl skrze Starlink terminál umožnit přístup k internetu „téměř z jakéhokoli místa na světě.“

Jak poznamenává server The Verge, není jasné, jak SpaceX slib splní. Navzdory stále rostoucímu počtu malých satelitů společnost stále čeká na schválení regulačních orgánů, aby mohla nabízet přístup k internetu na mnoha klíčových trzích, včetně Indie a Pákistánu. V e-mailu, který SpaceX rozeslala, se výslovně uvádí, že přístupnost globálních roamingových služeb je „podmíněna souhlasem regulačních orgánů. V e-mailu se také píše, že zatímco SpaceX pracuje na rozšíření své satelitní sítě, zákazníci mohou zažít „krátká období špatného připojení“ nebo i úplné výpadky. Potenciální zákazníci by se také měli připravit na to, že za terminál Starlink zaplatí kromě pořizovací sady v hodnotě 599 dolarů (13,300 Kč) také celní poplatek.

Společnost SpaceX již v tuto chvíli nabízí několik omezenějších variant roamingu. Nejzajímavější je balíček Portability, který stávajícím zákazníkům umožňuje používat terminál Starlink při cestování v rámci jejich domovského kontinentu. Tento balíček stojí 25 dolarů (550 Kč) měsíčně a je připočítán k základnímu měsíčnímu tarifu ve výši 110 dolarů (2,400 Kč). I tak je tedy přibližně o 1,400 Kč levnější než balíček globálního roamingu, který SpaceX připravuje. Nicméně v případě levnějšího balíčku Portability společnost požaduje, aby si ti, kteří budou „delší dobu“ používat Starlink terminál mimo domov, změnili adresu trvalého bydliště.

Zdroj: www.engadget.com