Speedrunneři vybrali 2,12 mil. dolarů pro organizaci Lékaři bez hranic

Speedrunneři vybrali v rámci charitativní akce Summer Games Done Quick 2,12 mil. dolarů pro neziskovou organizaci Lékaři bez hranic. Letos se „ve zrychleném módu“ hrály např. tituly Animaniacs, Pikimin 3, Rise of the Tomb Raider nebo Final Fantasy VI.

Loni se pro stejnou organizaci vybralo 1,7 mil. dolarů, předloni byla příjemcem peněz nadace Prevent Cancer Foundation a ještě předtím např. Organization for Autism Research nebo CARE.

Letošní ročník se konal mezi 24. červnem a 1. červencem ve městě Bloomington ve státě Minnesota a přilákal více než 2200 návštěvníků. Všechny speedruny byly samozřejmě živě vysílány na Twitchi. Akce se mezi jinými účastnil i jeden z nejznámějších speedrunerů Allan „Cheese05“ Alvarez, držitel světového speedrunnerského rekordu v klasické plošinovce Super Mario 64, kterou „prosvištěl“ i zde.

Organizace Games Done Quick, která akci od roku 2011 pořádá (existuje ještě zimní obdoba), na charitu vybrala již celkem přes 16 mil. dolarů. Kromě této jsou zde i jiné organizace, které se zabývají videoherní charitou, např. Games Outreach Foundation nebo AbleGamers. Druhá jmenovaná pomáhá proniknout do světa her lidem s fyzickým či mentálním postižením.

Příští event Games Done Quick proběhne na TwitchConu od 26.–28. října v kalifornském San Jose. Přespříští akce, nazvaná Awesome Games Done Quick 2019, se bude konat od 6–13. ledna v marylandském městě Rockville.

 

 

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.