Zdroj: .flickr.com

Spekulace se potvrdily, Apple opravdu koupil společnost NextVR

Společnost Apple potvrdila rozšíření svého portfolia zakoupením společnosti NextVR. Ta se specializuje na nahrávání a přenos živých akcí, jakými jsou koncerty a sportovní události, které mohou diváci následně prožít ve virtuální realitě. O této akvizici se spekulovalo už od počátku dubna a nyní ji agentura Bloomberg opravu potvrdila.

Tato akvizice je zajímavá v kontextu činnosti společnosti Apple. Už dlouho se totiž spekuluje o tom, že Apple chystá brýle pro rozšířenou realitu nebo vlastní headset pro virtuální realitu. VR přenos podporuje také služba Apple TV Plus.

Hodnota společnosti NextVR narostla podle odhadů na 115 milionů dolarů. Zajímavé je, že byla založena ještě před boomem virtuální reality, jehož start se datuje do roku 2012, kdy se na Kickstarteru objevil projekt Oculus. Společnost NextVR byla založena v roce 2009 a spíše než na hardware se zaměřila na obsah. Začátky její činnosti se pojí s natáčením 360° videí.

V oboru si společnost NextVR udělala velmi dobré jméno a spolupracovala s ní například zpravodajská stanice CNN, basketbalová liga NBA nebo pořadatel závodů NASCAR. Svoji technologii NextVR postupně zdokonalovala. Kromě výše zmíněných 360°videí postupně přidávala určitou možnost pohybu, a přinášela tak větší dojem zpřítomnění samotné akce.

Dosavadní domněnky o činnosti Applu v oblasti VR a AR souprav spekulují o tom, že Apple v roce 2022 plánuje soupravu pro použití rozšířené a virtuální reality, a o rok později potom AR brýle. Tyto informace ale Apple nepotvrdil.

Zdroj: bloomberg.com