Špičkový smartphone Sony Xperia XZ2 Premium s 4K HDR displejem bude možné si předobjednávat od 11. července

Sony prostřednictvím čínské sociální sítě oznámila, že očekávaný špičkový smartphone Sony Xperia XZ2 Premium s rozlišením displeje 4K a funkcí HDR  si budou moci zájemci předobjednávat od 11. července. Na trh by se měl podle neoficiálních zpráv dostat 30. července (společnost sama uvádí jen širší termín léto).    

   Nová vlajková loď má úhlopříčku 5,8 palců, pohání ji čipset Snapdragon 845 a do vínku dostala též 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti.

Kromě displeje telefon láká i na fotoaparát. Ten je duální s rozlišením 19 a 12 MPx, přičemž první disponuje světelností objektivu f/1.8 a druhý f/1.6. Do fotoaparátu je integrován samostatný čip AUBE, který umožňuje nahrávat videa s citlivostí ISO 12800, což je nejvyšší citlivost mezi současnými i chystanými smartphony. Citlivost při pořizování fotografií je taktéž špičková – ISO 51200. Snímky pořízené v noci by tedy měly být prakticky bez šumu.  Kromě toho fotoaparát nabídne funkci Motion Eye, díky níž je možné natáčet videa v rozlišení 4K s HDR a nahrávat je také v módu Super slow motion v rozlišení Full HD nebo HD v 960 fps.

Novinka je softwarově postavena na Androidu 8.0 Oreo. Kapacita baterie činí 3450 mAh a podporuje bezdrátové nabíjení (standard Qi) a rychlé nabíjení Quick Charge 3.0. Vedle toho se chlubí stereo reproduktory s technologií S-Force Front Surround, které jsou podle Sony jejími dosud nejhlasitějšími, a další audio technologií Dynamic Vibration System, jež analyzuje audio data filmu či her a zajišťuje imerzivnější zvukový prožitek. Disponuje rovněž stupněm krytí IP68, takže je odolná vůči prachu, vlhkosti nebo vodě.

Telefon bude dostupný ve dvou barvách, chromové černé a chromové stříbrné. V Číně má stát minimálně 6 000 jüanů (v přepočtu asi 900 dolarů), přičemž v USA to údajně bude až 1 000 dolarů.

 

Zdroj: gizchina.com, theverge.com, blogsonymobile.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.