Foto: se svolením Adobe

Společnost Adobe představila webovou verzi Photoshopu

V rámci letošní akce Adobe MAX jsme se dočkali několika překvapení. Šlo například o vylepšení služeb Adobe Creative Cloud, Photoshop Premiere Pro a dalších. Nicméně tím společnost neskončila, naopak nedávno se pochlubila s další novinkou. Konkrétně oznámila, že jedna z jejích uživatelsky nejoblíbenějších aplikací dostane odlehčenou webovou verzi, která přinese i další vylepšení, jako je rychlejší střih videa a nové možnosti přiřazování obsahu.

Nová verze softwaru pro úpravu fotografií Adobe Photoshop bude navržena speciálně pro práci ve webových prohlížečích. Ocení ji zejména tvůrci, kteří chtějí sdílet svoji práci s dalšími lidmi. Bude také možné, aby zde pozvaní uživatelé prostřednictvím webu zanechávali komentáře nebo vlastní poznámky k rozpracovanému projektu. Navíc uživatelé, kteří mají předplatné služby Adobe Creative Cloud, budou moci provádět rychlé úpravy z jakéhokoli webového prohlížeče, aniž by museli mít tento program na všech zařízeních nainstalovaný.

Tím ale společnost Adobe s novinkami nekončí – nové funkce totiž získají i verze Photoshopu pro stolní počítače a iPady. Nově tak uživatelé budou moci v rámci funkce automatického maskování pomocí myši automaticky maskovat vybraný objekt. To umožní systém Adobe Sensei, který dokáže automaticky rozpoznat objekty a označit je. Uživateli tak bude stačit pouze pravým tlačítkem myši kliknout na obrázek a vybrat objekt, který chtějí zamaskovat. Dále přibydou také tři nové neuronové filtry: Mísení krajin, Přenos barev a Harmonizace. Vylepšení se však dočkají i některé filtry stávající.

Verze Photoshopu pro iPady nově získá podporu souborů RAW, což ocení zejména majitelé telefonů z řad iPhone 12 a iPhone 13. Nově bude také umět převádět vrstvy a skupiny vrstev a přibude také možnost zesvětlit nebo ztmavit konkrétní oblasti.

Zdroj: pocketnow.com