Foto: se svolením Agility Robotics

Společnost Agility Robotics staví v Oregonu svou první továrnu na dvounohé roboty

Společnost Agility Robotics, tvůrce dvounohého robota Digit, otevírá v Salemu ve státě Oregon továrnu, která jí umožní vyrábět více než 10 000 humanoidních robotů ročně. Továrna o rozloze 6 500 čtverečních metrů, označovaná jako RoboFab, bude otevřena ještě letos a v Salemu zaměstná až 500 pracovníků.

Společnost Agility Robotics uvádí, že v nové továrně bude zaměstnávat také svého vlastního Digita, ikonického humanoidního robota. Digit bude pomáhat při přesunu, nakládání a vykládání zboží ze skladu.

Společnost uvádí, že někteří zákazníci mohou očekávat dodání prvních Digitů v roce 2024, přičemž obecně budou na trhu k dispozici v roce 2025. Damion Shelton, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Agility Robotics, ve svém prohlášení uvádí, že hlavním posláním robotů Digit je vyřešit problémy dnešní pracovní síly, jako jsou úrazy, vyhoření, vysoká fluktuace a nezaplnitelné mezery na trhu práce.

Výroba dvounohých robotů je něco, co jsme viděli i u konkurentů, jako je Atlas společnosti Boston Dynamics a prototyp robota Optimus společnosti Tesla. Žádný z nich však prozatím nedospěl tak daleko, že by byl schopen chrlit tisíce robotů, jako plánuje společnost Agility Robotics. Zda se této společnosti podaří své smělé plány splnit, také teprve uvidíme.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.