Foto: se svolením Apple

Společnost Apple využije Halloween k představení nového hardwaru

Společnost Apple právě potvrdila další streamovanou akci. Konat se bude 30. října, začínat bude ve 20 hodin středoevropského času. Načasování není náhodné – Apple si záměrně zvolil období, kdy se v mnoha zemích slaví Halloween. Mimo jiné tomu společnost přizpůsobila i slogan, který zní „Děsivě rychlý“, z čehož můžeme usuzovat, že dojde k oznámení nějakého nového hardwaru. Velkou akci, na níž byl oznámen iPhone 15, jsme tu již měli, takže zbývají stolní a přenosné počítače.

Mark Gurman naznačil, že na této akci dojde k představení novinky, jež naváže na stárnoucí řady iMaců. Gurman také předpovídá, že se pravděpodobně dočkáme aktualizace MacBooku Pro.

Tomu, že bude představen nový iMac, odpovídají i tenčící se zásoby současných iMaců a 13palcového MacBooku Pro v maloobchodních prodejnách. Přitom poslední model, barevný 24palcový iMac M1, vyšel v dubnu 2021, což je v technologických kruzích celá věčnost, navíc od té doby nebyl aktualizován. MacBook Pro M2 je novější, vyšel v roce 2022, ale stále čeká na svou aktualizaci. Dříve si navíc Apple právě říjnovou akci vyhrazoval pro počítače.

S tím souvisí i předpoklad, že na akci bude odhalen navazující čip M3. Je také možné, že se dočkáme odhalení iPadu, protože vlajkový tablet společnosti také čeká na svého nástupce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.