Foto: se svolením Arlo

Společnost Arlo přestane od dubna podporovat některé starší bezpečnostní kamery

Pokud vlastníte starší model bezpečností kamery Arlo, měli byste zbystřit. Společnost totiž začala uplatňovat novou politiku ukončování životnosti svých produktů, což znamená, že některé modely již brzy ztratí přístup k aktualizacím a některým výhodám.

Společnost svým uživatelům nyní rozeslala e-maily s oznámením o nové politice a prvních produktech, kterých se týká – jde o kameru Generation 3 (VMC3030) a model Pro (VMC4030), které byly uvedeny na trh v roce 2014, resp. 2016. Tyto dva modely ztratí od 1. dubna 2023 přístup k sedmidennímu bezplatnému cloudovému úložišti, které Arlo ke svým kamerám přikládá. Půjde také o první modely, které přestanou dostávat aktualizace firmwaru a zabezpečení i opravy chyb.

Ke své nové politice společnost Arlo oznámila, že z prodeje bude stahovat všechny kamery po čtyřech letech od ukončení výroby. Po prvních dvou výše uvedených modelech bude mezi další kamery, které ztratí přístup k aktualizacím a funkcím, patřit Arlo Baby (ABC1000), Pro 2 (VMC4030P), Q (VMC3040) a Q+ (VMC3040S), a to konkrétně od 1. ledna 2024. Ke stejnému datu přestane společnost podporovat také zařízení Arlo Lights (ALS1101) a Audio Doorbell (AAD1001).

Uživatelé tyto produkty ale nemusí vyhazovat, protože i poté, co dojde k ukončení podpory, je bude možné používat k přístupu k živě přenášeným videozáznamům a také k videoklipům uloženým lokálně pomocí kompatibilních základnových stanic Arlo. Uživatelé si však budou muset zaplatit předplatné služby Arlo Secure, aby měli přístup ke cloudovému úložišti. Je také potřeba počítat s tím, že kamery pravděpodobně časem ztratí své funkce, protože již nebudou dostávat aktualizace firmwaru.

Zdroj: engadget.com