Foto: se svolením Digital Eclipse

Společnost Atari kupuje Digital Eclipse, chce se stát lídrem v oblasti retro her

Společnost Atari se dohodla na koupi vývojářské firmy Digital Eclipse. Akvizice, která by měla být uzavřena v nejbližších dnech, bude mít hodnotu až 20 milionů dolarů, a to podle toho, jak úspěšná bude Digital Eclipse v příštím desetiletí. Atari tvrdí, že převedením Digital Eclipse pod svá křídla výrazně podpoří svoji stávající strategii zaměřenou na retro videohry.

V posledních několika letech se společnost Digital Eclipse proslavila díky svým zkušenostem s remasterováním starších titulů a jejich vydáváním ve formě kolekcí. Mezi její nejvýznamnější projekty patří kolekce SNK 40th Anniversary Collection.

V loňském roce na sebe Digital Eclipse upoutala pozornost díky Atari 50: The Anniversary Collection. Tato výborně hodnocená kompilace obsahuje desítky her z celé padesátileté historie Atari. Navíc vytvořila jedinečný celek který obsahuje také marketingové a vývojářské dokumenty, archivní záběry či nové rozhovory s bývalými zaměstnanci Atari.

Atari plánuje v tomto formátu pokračovat. Zdá se ale, že koupě tuto společnost výrazně posune k tomu stát se velmocí v oblasti retro her a uchovávání her. V letošním roce totiž koupila vývojářskou společnost Nightdive Studios, která se specializuje na remastery, a AtariAge (komunitní a zpravodajský web specializující se na Atari). Kromě toho Atari kupuje mnoho herních sérií z 80. a 90. let.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.