Foto: se svolením Blizzard Entertainment

Společnost Blizzard představila novou mobilní hru Warcraft Arclight Rumble

Warcraft Arclight Rumble je nejnovější free-to-play akční strategická mobilní hra společnosti Blizzard. Zajímavé je, že hra vypadá jako tradiční strategie ze světa Warcraftu s nádechem Hearthstone ve stylu tower defense. Kromě jiného v ní hráči mohou sbírat postavičky ze světa Warcraft (celkem bude k dispozici 60 postav), které budou v bitvách velet svým jednotkám. Bude možné si vybrat hru v režimech PvE a PvP.

Tato hra byla poprvé odhalena již v únoru a spadá mezi projekty společnosti Blizzard, které se snaží přicházet s originálním obsahem pro mobilní trh. Mezi podobné počiny patří například také chystaný Diablo Immortal nebo stávající Call of Duty: Mobile od Activisionu či Candy Crush od Kinga. Blizzard však ve skutečnosti plánoval dvě mobilní hry pro sérii Warcraft, druhou z nich by měl být pokus o titul podobný Pokémon Go. Koncem minulého týdne však Jason Schreier z agentury Bloomberg na Twitteru uvedl, že práce na této hře byly zrušeny.

V posledních několika týdnech se Blizzard podělil o řadu novinek týkajících se mnoha jeho her. Minulý týden bylo ohlášeno vydání Diablo Immortal, a to konkrétně na 2. června, kromě toho bylo oznámeno nejnovější rozšíření World of Warcraft Dragonflight a Overwatch 2 vstoupil do uzavřené beta verze.

Rychlé tempo, na něž nyní Blizzard naskočil, je však zastíněno hrozícími právními bitvami, kterým společnost čelí, a to včetně nejistoty kolem pozice generálního ředitele Bobbyho Koticka po akvizici a probíhajícího hlasování odborů oddělení QA jedné z dceřiných společností, Raven Software. Společnost je také stále v procesu odkupu Microsoftem, přičemž akcionáři minulý týden tuto transakci schválili.

Pokud máte o hru Warcraft Arclight Rumble zájem, již nyní se můžete předregistrovat na Google Play a brzy i v App Store.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.