Zdroj: blueorigin

Společnost Blue Origin draží místo ve svém prvním posádkovém letu, částky se pohybují v milionech dolarů

Společnost Blue Origin nabídla první místo ve své vesmírné misi. Mezi zájemci z řad boháčů se ihned strhl boj o to, kdo jako první stráví v rámci komerční mise deset minut na okraji vesmíru. Zážitek je nabízený formou dražby, ta přilákala více než 5 200 uchazečů ze 136 zemí světa. Částky, za něž je jedno místo v modulu RSS First Step Crew Capsule draženo, se pohybují v řádech milionů.

Celkově nabídne kabina šest míst, pět z nich obsadí vybranými osobnostmi přímo společnost Blue Origin a poslední obsadí vítěz aukce. Její výtěžek by měl jít na dobročinné účely v rámci programu Club for the Future spadajícího přímo pod Blue Origin.

Aukce přitom neslouží pouze ke zviditelnění projektu a dobročinnosti, ale také jako průzkum doposud neznámého trhu. Organizátorům letu jednoduše pomáhá zjistit, kolik peněz jsou ochotni zákazníci za let zaplatit. Zároveň bude společnost také vědět, komu nabídnout své služby, až je otevře v plné šíři.

První mise Blue Origin zatím nemá veřejně známé datum, ale měla by odstartovat v příštích několika měsících. V rámci prvních letů bude z pouště v Texasu startovat modul určený pro opakované použití. Ten by měl dosáhnout na vrcholu své trajektorie výšky 100 kilometrů, tedy hranice mezi atmosférou a vesmírem.

První kolo aukce by mělo končit 10. června a 12. června by měla aukce vyvrcholit v rámci živé show. O jednom z cestujících v ní rozhodne nevyšší nabídka.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.