Zdroj: twitter.com/elonmusk

Společnost Boring Company představila svůj plán tunelů pod velkou částí Las Vegas

Boring Company je asi nejznámější společností na světě, která se zaměřuje na ražbu tunelů. Jejím zatím největším projektem je několik set metrů tunelů pod malou částí Las Vegas v oblasti výstaviště. Plány pro budoucnost má ale ambicióznější  a prvním krokem k jejich realizaci by mělo být rozšíření pod mnohem větší části Las Vegas.

Zveřejněný plán počítá se spojením mezinárodního letiště, centra města s ikonickými hotely a kasiny a výstavištěm, kde se napojí na stávající tunely. Společnost Boring Copmpany zveřejňuje své plány v době, kdy měly finišovat přípravy na otevření tunelové dopravy pod výstavištěm. Vzhledem k tomu, že se veletrh CES, v rámci kterého se měl systém otevřít, uskuteční pouze v omezené míře, premiéra systému se posunula na květen.

I pokud by se podařilo vybudovat tunely v celé délce, kterou Boring Company zamýšlí, stále by se jednalo pouze o první krok. Nejezdil by v nich (alespoň prozatím) vysokorychlostní Hyperloop, kvůli němuž byla společnost založena, ale speciální vláčky vozů Tesla. Ty by mohly vyvinout maximální rychlost 250 km/h a dokázaly by pojmout najednou 16 cestujících.

Kromě rychlosti nezávislé na dopravní situaci na povrchu, slibuje Tesla klidný způsob cestování bez hluku a otřesů. Dopravu po městě by měl systém výrazně urychlit a trasu, která by za normálních okolností trvala více než půl hodiny, zvládne sytém do pěti minut. Jestli se podaří systém opravdu začít budovat v plánovaném rozsahu záleží na tom, jestli se Boring Company dohodne s městem a dalšími příslušnými úřady.

Zdroj: lvloop.com/vegasloop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.