Společnost BT odstraňuje z britských sítí technologii od Huawei

Britský nadnárodní telefonní operátor BT začal odstraňovat ze svých 3G a 4G sítí zařízení od Huawei. Důvodem je obava, že čínská smartphonová jednička by mohla použít svou telekomunikační infrastrukturu ke „špehování“ obyvatel ve prospěch Pekingu.

Společnost také uvedla, že nebude používat technologii Huawei k budování své 5G sítě. A není sama – již předtím vlády Nového Zélandu a Austrálie zakázaly tamějším operátorům používat technologii druhého největšího výrobce na světě v rámci nových 5G sítí, protože se rovněž obávají, že by mohla sloužit k infiltraci telekomunikační infrastruktury a špionáži. Operátor nicméně dodal, že Huawei pro něj zůstává mimo klíčovou síť důležitým dodavatelem telekomunikačního zařízení a „vysoce ceněným partnerem pro inovace“.

Huawei ve Velké Británii působí již 17 let a jeho zařízení zde monitoruje speciální společnost s laboratoří, na kterou dohlíží vláda i tajné služby.

Čínský gigant v prohlášení sdělil, že s BT spolupracovala téměř 15 let a že krok společnosti považuje za „normální a očekávaný“, protože od začátku spolupráce operátor používá pro různé vrstvy svých sítí technologie od různých dodavatelů. V narážce na bezpečnostní obavy dodal, že u jeho zařízení nikdy nebyl zaznamenán kyberbezpečnostní incident a že jeho působení na trhu má prokazatelné výsledky.

 

Zdroj: independent.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.