Společnost Byton představila své chytré auto

Byton, společnost založená bývalými zaměstnanci BMW a Apple představila v rámci programu veletrhu CES své chytré auto. Byton je vlastně zkratka Bytes on Wheels a přesně v tomto duchu je vytvořen i samotný automobil. Jeho funkce počítá s maximální „chytrostí“ systému a pohodlím pasažérů na palubě. Sama firma říká, že by se v budoucnu u svých aut raději starala o digitální než o koňskou sílu. Tím možná naznačuje, budoucí partnerství s některou automobilkou nebo samostatný prodej svých systémů.

Místo palubní desky má Byton široký displej, který se táhne od jedné strany vozidla ke druhé. Další dotyková obrazovka je součástí volantu a dvě jsou také na zadních stranách předních sedadel. Na hlavním displeji je možné zobrazovat navigaci, zprávy o počasí, zpravodajství nebo třeba kalendář s událostmi. Díky pokročilé technologii rozpoznávání obličejů systému automaticky pozná řidiče a nastaví auto včetně polohy sedadla, volantu a zpětných zrcátek podle jeho posledních priorit.

Samozřejmostí tak jé automatické řízení. Pokud se auto řídí samo je možné přední sedadla otočit proti zadním a posunout je dozadu. Díky tomu vznikne uvnitř auta pohodlné kupé. Současná verze Bytonu je vybavena senzory, které umožňují Autonomní řízení čtvrté úrovně, avšak v tuto chvíli splňuje podmínky pouze pro třetí úroveň autonomie. Tento systém by se však měl do budoucna zlepšovat.

Z hlediska výkonu zatím není známo příliš informací. Byton zatím zveřejnil, že z 0 na 100 Km/h dokáže jeho vozidlo zrychlit za pět vteřin. V oblasti výkonu samotného auta bude Byton zřejmě za konkurencí lehce zaostávat. Jak jsme již psali více, výkon na silnici není to, na co se firma zaměřuje. Datum uvedení na trh zatím nebylo uvedeno, cena by se měla pohybovat podle informací BBC okolo 45 000 dolarů, to znamená, že Byton bude o 10 000 dolarů dražší než Tesla Model 3.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.