Foto: se svolením Caviar

Společnost Caviar vyrobila iPhone 13 Pro z roztavených částí Tesly Model 3

Společnost Caviar je známá tím, že se zaměřuje na výrobu limitovaných edicí prémiové elektroniky z ryzího zlata a dalších drahých kovů či kamenů. V minulosti šlo například o Samsung Galaxy S20 Ultra z ryzího zlata a drahokamů či PlayStation 5 ze zlata a krokodýlí kůže. Nyní společnost představila svůj další produkt – iPhone 13 Pro, který je vyroben z roztaveného elektromobilu Tesla Model 3.

Caviar v rámci představení tohoto nejnovějšího produktu uvedl, že jej navrhl jako „věnování Elonu Muskovi a jeho elektromobilu značky Tesla“. Společnost iPhone 13 Pro pojmenovala přiléhavě Electro a uvádí, že je „částečně“ vyroben z karoserie automobilu Tesla Model 3. Kromě telefonu se pochlubila také bustou Elona Muska, která je rovněž vyrobena z roztaveného elektromobilu.

iPhone 13 Pro Electro má rám vyrobený z titanu a jeho zadní strana se pyšní PVD úpravou. Zadní stranu tvoří také stříbrný kompozitní materiál, který je odolný proti nárazům. Právě tento kompozitní materiál byl vyroben z karoserie elektromobilu Tesla a je v něm vyryta Muskova podobizna, logo Tesly a obrysy několika elektromobilů. Výrazný je také měděný detail uprostřed zadní strany telefonu.

Společnost Caviar uvedla, že bude vyrobeno pouze 99 kusů iPhone 13 Pro Electro. Cena jednoho kusu byla stanovena na 5 600 dolarů (tedy asi 130 tisíc korun). Cena busty Elona Muska, která je kompletně vyrobena z roztavených částí automobilu (jako je kapota, dveře a další), byla stanovena na 2 700 dolarů. Těchto bust bude vyrobeno pouze 27 kusů.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.