Foto: se svolením Clicks

Společnost Clicks chce znovu nabízet pouzdra s tlačítkovou klávesnicí pro iPhone

Britská společnost Clicks představila na veletrhu CES 2024 v Las Vegas nové příslušenství pro iPhone, které by se mohlo líbit fanouškům telefonů BlackBerry. Jedná se o pouzdro a plnohodnotnou fyzickou klávesnici v jednom, kterou můžete k iPhonu připevnit a mít zážitek z tlačítkového psaní, což tak trochu vyvolává vzpomínky na Typo Keyboard Ryana Seacresta z doby před deseti lety. Klávesnice od společnosti Creator se nachází ve spodní části pouzdra a nezakrývá žádnou část obrazovky, naopak ji prodlužuje.

Klávesnice Clicks se připojuje k iPhonu přes port Lighting nebo USB-C. Nemá připojení Bluetooth, ale to také znamená, že není napájena baterií, kterou byste museli nabíjet. Pokud chcete klávesnici používat v noci nebo ve tmě, můžete zapnout podsvícení, a pokud chcete telefon používat zcela bez využití dotykové obrazovky, můžete použít několik klávesových zkratek. Chcete-li například posouvat webové stránky dolů, můžete stisknout mezerník.

Společnost Clicks založili tvůrci obsahu Michael Fisher (MrMobile) a Kevin Michaluk (CrackBerry Kevin), kteří uvedli, že klávesnici pro iPhone navrhl „tým snů složený z veteránů technologického průmyslu”. Michaluk dodal: „Pracovali jsme nad každým rozhodnutím, od toho, jak přesně by měla tlačítka působit, až po rozložení klávesnice, abychom zajistili, že bude pro uživatele iPhonu intuitivní.” Klávesnici Clicks si můžete předobjednat na webových stránkách společnosti již nyní za 139 USD (přibližně 3130 korun), dodávka bude zahájena 1. února.

Zdroj: engadget.com