Foto: Wikimedia

Společnost DJI pozastavila prodej v Rusku a na Ukrajině, nepřeje si, aby byly její drony používány v boji

Společnost DJI dočasně pozastavila prodej a veškeré obchodní aktivity v Rusku i na Ukrajině, a to „s ohledem na současné nepřátelské akce“. Toto oznámení oficiálně přinesl přímo tento velký výrobce dronů.

Jak uvádí agentura Reuters, je tak vůbec první velkou čínskou společností, která zastavila prodej v Rusku poté, co tato země v únoru zahájila invazi na Ukrajinu. Na rozdíl od států na Západě se většina čínských společností rozhodla ve svých obchodních aktivitách v zemi pokračovat.

Mluvčí společnosti DJI agentuře Reuters sdělil, že stažením z Ruska a Ukrajiny nevyjadřuje podporu či antipatie žádné se zemí – jde čistě o krok založený na zásadách společnosti. „DJI se příčí jakékoli použití dronů ke způsobování škod, a proto dočasně pozastavujeme prodej v těchto zemích, abychom tak zajistili, že nikdo nebude používat naše drony v boji,“ uvedla společnost.

Tento krok následoval měsíc poté, co ukrajinský politik Mychajlo Fedorov vyzval společnost DJI, aby zastavila prodej svých výrobků v Rusku. Fedorov konkrétně na Twitteru zveřejnil otevřený dopis pro výrobce dronů, ve kterém uvádí, že Rusko používá produkty DJI k navigaci svých raket „k zabíjení civilistů“.

Před několika dny vydala společnost DJI prohlášení, v němž odsoudila používání svých produktů obecně ke způsobování škod. Uvedla, že své výrobky nikdy neprodávala ani neprodává pro vojenské účely a že všichni její distributoři souhlasili s tím, že nebudou prodávat výrobky zákazníkům, kteří je budou zjevně používat právě pro vojenské účely.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.