Společnost Double Robotics představila nový model svého robota, který zastoupí svého uživatele v kanceláři

Mnoho pracovních pozic (velmi často těch opravdu vrcholných) vyžaduje časté cestování a pobyt mimo prostor kanceláře. Dnešní komunikační technologie umožňují, díky videohovorům, vést konference téměř odkudkoliv. Někomu toto propojení však nemusí stačit, a právě ty se snaží se svými produkty oslovit společnost Double Robotics.

Ta od roku 2015 vyrábí velice specifické tzv. telepresentní roboty. A zatím poslední model Double s pořadovým číslem tři právě společnost uvádí na trh. Robot Double by se dal svým vzhledem přirovnat ke kancelářské variantě dopravního prostředku segway. Pohybuje se za pomoci podvozku, který tvoří dvojice kol, ta je doplněná servomotory, které Double 3 drží ve vzpřímené pozici.

Hlavou celého zařízení je potom speciální tablet umístěný v horní části. Ten by se dal označit za skype obrazovku, pomocí níž může ovládající osoba komunikovat s kolegy. Nejnovější verze robota umožňuje prostřednictvím mobilního telefonu nebo počítače (není nutné speciální zařízení) ovládat robota tím, že mu umísťuje pomocí rozšířené reality značky do prostoru a robot se na ně následně vydá. Díky řadě čidel se během pohybu v často členitém a hektickém kancelářském prostoru dokáže robot bezpečně vyhnout překážkám.

Kromě toho lze s robotem otáčet a rozhlížet se a dokonce i měnit výšku jeho „krku“. Díky tomu bude možné se v reálném čase vzdáleně pohybovat po kanceláři, číst dokumenty na stole.

Z popisu produktu je jasné, že se jedná o velmi specifické zařízení, které rozhodně není pro každého. Prodejní čísla však ukazují, že své uživatele roboti Double mají. Až doposud se prodalo přes 11 000 kusů předchozích modelů. Double 3 bude na trh uveden v září a jeho cena bude začínat na 3 999 dolarech.

Zdroj: doublerobotics.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.