Foto: se svolením Epic Games

Společnost Epic Games nabídne řadě svých testerů v USA práci na plný úvazek

Vývojářská společnost Epic Games, která stojí například za populární hru Fortnite, potvrdila, že většině svých stávajících brigádníků umožní práci na plný úvazek se všemi benefity. Mluvčí Epicu Elka Looksová uvedla, že studio plánuje zaměstnat dokonce několik stovek stávajících pracovníků, kteří pracují na částečný úvazek a zpravidla dočasně. Většinou jde o testery zajišťující kvalitu (QA).

Nicméně Looksová také poznamenala, že společnost bude i nadále najímat brigádníky za účelem plnění krátkodobých úkolů. Stejně tak nebude úvazek rozšířen některým současným brigádníkům. „Existuje několik výjimek, kdy má pro pracovníka i pro společnost Epic smysl zachovat status dočasného smluvního pracovníka,“ uvádí se v memorandu Epicu.

Toto rozhodnutí, které jistě potěší celou řadu QA testerů, přichází v zajímavou chvíli – a totiž v době, kdy pracovníci na podobných pozicích ve společnosti Raven Software společnosti Activision Blizzard usilují o založení odborů. V prosinci totiž toto studio propustilo dvanáct QA testerů, což vedlo k odchodu zaměstnanců na plný úvazek i externistů. Minulý měsíc tito pracovníci prohlásili, že se přihlásí do oborové asociace Communication Workers of America (CWA), a požádali proto Activision Blizzard, aby jejich skupinu dobrovolně uznal. Activision tak ale neučinil a místo toho přistoupil k reorganizaci studia způsobem, který má podle kritiků společnosti tyto snahy zmařit.

Zdroj: engadget.com