Zdroj: Flickr

Společnost Facebook přehodnocuje své plány týkající se vlastní virtuální měny Libra

Když v loňském roce společnost Facebook oznámila plán na spuštění systému vlastní kryptoměny, vzbudilo to rozruch i obavy i v nejvyšších ekonomických kruzích. Facebook je díky svému dosahu považován za jednu z nejmocnějších technologických společností světa a zavedením vlastní měny by svou moc ještě výrazně posílila.

Zavedení Libry by byl nepochybně nepřirozený zásah do ekonomického dění, a plány Facebooku tak záhy utlumila celá řada regulací od státních institucí. O projektu Libra tak nebylo poměrně dlouho slyšet a nyní přinesl server theinformation.com zprávu o tom, že Facebook své plány s vlastní kryptoměnou změnil.

Facebook nyní nemá v úmyslu spustit Libru jako samostatnou a nezávislou virtuální měnu založenou na blockchainu. Místo toho se zaměří na podporu virtuálních internetových plateb v rámci standardních vládami podporovaných měn. Z Libry se tak nestane nezávislá měna v pravém slova smyslu.

Facebook také údajně odkládá spuštění virtuální peněženky Calibra, jež se měla stát výkladní skříní možností Libry. Calibra měla být kompatibilní s mobilními telefony a umožnit bezpečnou manipulaci s kryptoměnou Libra. Peněženka by měla být časem spuštěna, bude však podporovat větší množství měn. Původní letní termín jejího spuštění byl přesunutý na podzim.

Vize samostatné Libry de facto zaniká, Facebook však plánuje využít vytvořené struktury a instituce ke zkvalitnění internetových plateb obecně. Podobně jako u řady jiných podobných projektů rozhodně o úspěchu Libry v její nové formě především spokojenost uživatelů.

Zdroj: theinformation.com