Foto: se svolením Fitbit

Společnost Fitbit konečně přinese opravu chyby fitness náramku Charge 5

Od začátku letošního roku si začali někteří uživatelé stěžovat na potíže s funkčností fitness náramku Fitbit Charge 5. Konkrétně šlo o problémy častého odpojování od telefonu. Uživatelé uváděli samovolné vypadávání připojení Bluetooth, které nositelnému zařízení bránilo synchronizovat fitness data s telefonem (a to ať už šlo o telefon se systémem Android nebo iPhone).

Zprávy o tomto problému se poprvé objevily již v lednu. Běžná řešení, jako je restartování náramku Charge 5, se přitom ukázala být nepříliš funkční. Navíc společnost Fitbit uživatelům nenabídla žádné dočasné řešení, a dokonce ani neuvedla pravděpodobnou příčinu potíží. To celou situaci jen zkomplikovalo.

Současný vstřícný krok společnosti je proto příjemnou pozitivní změnou. Bohužel ani v tomto případě však neexistuje žádný časový plán, kdy se očekávané opravy dočkáme, a není ani jasné, kolik uživatelů vůbec tyto potíže postihly.

Ani pro společnost Fitbit ale rozhodně nejde o příjemnou situaci. Charge 5 totiž stojí vedle modelu Luxe na vrcholu řady fitness náramků Fitbit pro sledování sportovní aktivity a může směle konkurovat také některým chytrým hodinkám nižší třídy. Každopádně právě potíže posledních měsíců náramku mezi konkurencí příliš nepomohou. Na trhu se totiž objevuje stále více zajímavých modelů od silné konkurence, kterou tvoří zejména společnosti Amazfit a Garmin.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.