Foto: se svolením Fossil

Společnost Fossil končí s výrobou chytrých hodinek

Společnost Fossil oficiálně končí v odvětví s chytrými hodinkami. Po měsících spekulací o budoucnosti řady chytrých hodinek s operačním systémem Wear OS, která se od roku 2021 nedočkala nového modelu 6. generace, společnost v pátek potvrdila, že tuto kategorii zcela opouští. Další modely tedy již nebudou vycházet, nicméně stávající chytré hodinky Fossil budou stále dostávat aktualizace, a to několik příštích let (konkrétní doba nebyla upřesněna).

Mluvčí Fossil uvedl, že společnost učinila strategické rozhodnutí opustit podnikání v oblasti chytrých hodinek s odkazem na vývoj v tomto odvětví. „Skupina Fossil přesměrovává zdroje na podporu hlavní síly a hlavních segmentů podnikání, které i nadále poskytují výrazné příležitosti k růstu: navrhování a distribuci zajímavých tradičních hodinek, šperků a koženého zboží pod vlastními i licencovanými značkami.“

Společnost Fossil v poslední době po několika úvodních letech stabilního vydávání chytrých hodinek o svých plánech mlčela. Toto rozhodnutí proto bude zklamáním pro všechny, kteří si dělali naděje na model 7. generace. I přesto, že chytré hodinky Fossil byly známé tím, že se potýkaly s problémy týkajícími se zejména výdrže baterie, patří k těm nejhezčím na trhu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.