Foto použito se svolením společnosti Google

Společnost Google by příští rok mohla uvést na trh první chytré hodinky, které si sama navrhla

Ačkoli Google již léta vyrábí vlastní chytré hodinky v rámci řady Pixel, pravdou je, že společnost ještě nikdy vlastní chytré hodinky nenavrhla. To se ale nyní již brzy změní. Podle serveru Insider by měly být uvedeny na trh již v roce 2022.

Na hodinkách (s kódovým označením Rohan) pracuje hardwarová skupina Pixel společnosti Google, a to odděleně od společnosti Fitbit, kterou Google koupil za 2,1 miliardy dolarů na začátku tohoto roku. Podle informací serveru Insider by měly být nové hodinky od Googlu (prozatím není jasné, zda ponesou název Pixel Watch) tím, čím jsou telefony Pixel pro Android, tedy zjednodušeně řečeno by měly být příkladem toho, čeho je software od Googlu skutečně schopen, když dostane správný hardware. Podle serveru The Verge tak můžeme očekávat, že zařízení bude dražší než Fitbit a bude přímo konkurovat chytrým hodinkám Apple Watch.

Nové hodinky od Googlu budou mít všechny základní funkce pro sledování kondice, a to včetně počítání kroků a sledování srdečního tepu. Společnost také údajně pracuje na tom, aby s novými hodinkami při jejich uvedení na trh debutovala integrace systému Fitbit do operačního systému Wear OS (s kódovým označením Nightlight).

Nicméně zpráva o chytrých hodinkách navržených společností Google není až tak nová, jak bychom si mohli na první pohled myslet. O tomto plánu se totiž šuškalo již na začátku letošního roku (přestože na druhou stranu tehdy nemuselo jít přímo o Rohan).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.