Foto: Unsplash

Společnost Google musí zaplatit milion dolarů manažerce, která ji zažalovala kvůli genderové diskriminaci

Společnost Google bude muset zaplatit více než 1 milion dolarů manažerce za údajnou genderovou diskriminaci. Ulku Roweová, ředitelka inženýrství Google Cloud, podle agentury Bloomberg Law obvinila společnost Google, že ji přijala na nižší pozici s nižším platem než muže s menšími zkušenostmi, kteří byli přijati na podobné pozice. Dále tvrdila, že byla odmítnuta při povýšení ve prospěch méně kvalifikovaného mužského kolegy.

Newyorská porota v pátek rozhodla, že se společnost Google skutečně dopustila genderové diskriminace, a nyní musí Roweové zaplatit celkem 1,15 milionu dolarů (přibližně 27 milionu Kč). Podle agentury Bloomberg Law se však porota zároveň usnesla, že Roweová neprokázala, že by společnost Google porušila newyorský zákon o rovném odměňování. Když v roce 2017 nastoupila do Googlu, měla Roweová 23 let praxe. Žaloba tvrdí, že byla při přijímání podhodnocena a byl ji nabídnut mnohem nižší plat než kolegům s obdobnou zkušeností.

Rozsudek byl vynesen téměř pět let poté, co zhruba 20 000 zaměstnanců společnosti Google zorganizovalo protestní akci, během které požadovali změny v přístupu společnosti k sexuálním deliktům a diskriminaci. Podle agentury Bloomberg Law je žaloba Roweové prvním podobným případem, kterému Google od protestů čelí. Cara Greene, právnička Roweové, označila rozhodnutí poroty za “historické”.

Mluvčí společnosti Google Courtenay Menciniová ve svém prohlášení uvedla: “Spravedlnost je pro nás naprosto zásadní a pevně věříme ve spravedlnost našich vyrovnávacích a kompenzačních procesů.” Dodala však, že se závěrem poroty nesouhlasí a že odmítá, že by Roweová byla diskriminována kvůli svému pohlaví nebo že by se jí někdo mstil za to, že vznesla námitky ohledně výše svého platu.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.