Foto: se svolením Google

Společnost Google oficiálně představila Pixel Fold

Po měsících nejrůznějších úniků a dohadů společnost Google potvrdila existenci modelu Pixel Fold. Skládací zařízení poprvé oficiálně ukázala ve videu zveřejněném na Twitteru a YouTube. Očekávalo se, že Google svůj Pixel Fold odhalí až příští týden na konferenci Google I/O. Jak se ale v posledních letech často stává, Google si pospíšil.

Jak jsme mohli zaznamenat již dříve, první skládací telefon společnosti Google má vertikální pant, který se otevře a odhalí displej podobný tabletu, tedy funguje podobně jako zařízení Galaxy Fold od společnosti Samsung. Když je Pixel Fold zavřený, můžete používat menší dotykovou obrazovku, která se nachází z vnější strany. Zadní strana pak klasicky patří soustavě fotoaparátů.

Zprávy naznačují, že cena Pixelu Fold bude začínat na 1 700 dolarech a že by mohl být k dispozici již příští měsíc (ve videu a na stránce obchodu Google Store je pouze uvedeno, že se ho dočkáme brzy). Údajně poběží na čipové sadě Google Tensor G2 (kterou najdeme v zařízeních Pixel 7). Vnější obrazovka údajně měří 5,8 palce a vnitřní displej 7,6 palce. Pokud jde o výdrž baterie, zvěsti naznačují, že Pixel Fold při běžném používání vydrží až 24 hodin a až 72 hodin se zapnutým režimem úspory baterie.

Zatímco cena a specifikace ještě nebyly potvrzeny, veškeré podrobnosti se dozvíme již 10. května, kdy začíná I/O. Můžeme jen doufat, že se Google poučil z prvních chyb, kterých se v oblasti skládacích zařízení dopustila společnost Samsung, a panty Pixel Fold budou dostatečně odolné.

Zdroj: engadget.com