Foto: Wikimedia

Společnost Google plánuje vylepšení Asistenta generativní AI

Pokračující závod v rozšiřování technologie generativní umělé inteligence se nyní dostal k digitálním asistentům. Právě společnost Google podle interního e-mailu získaného agenturou Axios pracuje na přepracování svého Asistenta, který bude nově zahrnovat technologii poháněnou generativní AI.

Viceprezident Google Asistenta Peeyush Ranjan a produktový ředitel Duke Dukellis vysvětlili zaměstnancům důvod tohoto kroku: „Jako tým se musíme soustředit na poskytování vysoce kvalitních zážitků s produkty pro naše uživatele. Rozumíme velkému potenciálu generativní umělé inteligence, který může změnit životy lidí, a vidíme obrovskou příležitost prozkoumat, jak by mohl vypadat nadupaný Asistent poháněný nejnovější technologií LLM.“

Zajímavé je, že e-mail odhalil, že Google již pracuje na tom, aby tuto novinku přinesl i na mobilní zařízení. Nicméně prozatím nebyl stanoven žádný časový plán, kdy Google tuto technologii integruje do svých chytrých domácích zařízení, ani jak přesně budou tyto nové aktualizace vypadat. Společnost by mohla využít Barda, svého chatbota s umělou inteligencí, ke konverzaci s uživateli Asistenta nebo se pokusit o nějaký zcela originální nový projekt.

Ať už zaměstnanci Googlu pracují na čemkoli, půjde pravděpodobně o začátek velkých změn v používání virtuálních asistentů.

Zdroj: engadget.com