Foto: se svolením Google / YouTube

Společnost Google přestala vyrábět vlastní brýle pro rozšířenou realitu

Podle serveru Business Insider společnost Google ukončila projekt interně známý pod jménem „Iris”, který založila za účelem vytvoření brýlí pro rozšířenou realitu. Technologický gigant pracoval na vývoji brýlí několik let, ale po vlnách propouštění a změnách ve společnosti v posledních měsících údajně práci na projektu Iris odložil. Další událostí, která hrála roli v rozhodnutí Googlu, byl odchod Claye Bavora, bývalého šéfa společnosti pro rozšířenou a virtuální realitu, který založil startup se spoluředitelem Salesforce Bretem Taylorem. Kromě toho Google údajně neustále měnil svou strategii, což se stalo zdrojem frustrace členů týmu, kteří na projektu pracovali.

Když The Verge na začátku roku 2022 informoval o brýlích pro rozšířenou realitu Iris, uvedl, že by Google mohl zařízení uvést na trh v roce 2024. Brýle Iris AR měly vypadat jako obyčejné brýle, kdy jejich raná verze údajně připomínala produkt nazvaný „Focals” od kanadského startupu North, který Google koupil v roce 2020. Google také předvedl novější verzi ve videu (sdílíme pod článkem), kde ukázal funkci cizojazyčného překladu AR v reálném čase.

Společnost sice přestala pracovat na vlastním hardwaru pro rozšířenou realitu, ale podle serveru Business Insider má v oblasti rozšířené reality stále velké ambice. Místo budování vlastního hardwaru se Google zřejmě rozhodl zaměřit na vytvoření Androidu pro rozšířenou realitu. V současné době je Google zaneprázdněn vývojem Androidu XR pro nositelná zařízení rozšířené reality od Samsungu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.