Foto: Google

Google vyšetřuje problém s Google Drive, kvůli kterému se ztrácejí soubory

Uživatelé služby Google Drive v poslední době hlásí, že se jim ztrácejí soubory a složky. Společnost Google tento problém přiznala a uvedla, že je zřejmě způsoben aplikací Drive for desktop.

Očividně se jedná o rozsáhlý problém. Jeden z uživatelů na fórech podpory společnosti Google uvedl, že tabulka s firemními údaji, kterou pravidelně aktualizoval, ztratila všechna data za posledních téměř pět let, přičemž v historii se ukazuje poslední verze až z ledna 2019. “Jsem opravdu naštvaný, protože se jednalo o důležitá data, která nemám lokálně zálohovaná. Potřebuji tato data za každou cenu získat zpět.” Jiný uživatel uvedl, že se jeho Google Drive vrátil do stavu z května 2023, přičemž všechny soubory uložené po květnu 2023 zmizely.

Společnost Google problém ve včerejším příspěvku přiznala: “prověřujeme hlášení o problému, který má dopad na omezenou podmnožinu uživatelů služby Drive for desktop”. Firma dodala, že problém se týká verzí 84.0.0.0 – 84.0.4.09 aplikace Drive for desktop. Doporučila uživatelům, aby v aplikaci Drive for desktop neklikali na tlačítko “odpojit účet” a aby neodstraňovali ani nepřesouvali konkrétní složku aplikace s názvem DriveFS. Google dokonce doporučuje vytvořit kopii složky na Google Drive a data zálohovat na lokálním disku.

Google nabízí několik způsobů, jak obnovit (nebo alespoň zkontrolovat) smazané soubory. Jednou z možností je zkontrolovat koš, který se ale automaticky vysype po 30 dnech. Dobré je také zkontrolovat panel aktivit, který zobrazuje všechny smazané nebo přesunuté soubory spolu s příslušným datem.

Zdroj : www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.