hyperxgaming.com

Společnost HP má velké plány, odkoupí herní divizi HyperX od Kingstonu

Společnost HP oznámila, že uzavřela dohodu o odkoupení značky HyperX od společnosti Kingston. Jde o strategický krok, který by měl HP výrazně pomoci v oblasti her a herních periferií. Portfolio společnosti HyperX totiž zahrnuje celou řadu produktů tohoto charakteru od náhlavních souprav, přes klávesnice, myši, podložky pod myš, USB mikrofony, až po příslušenství pro herní konzole.

„HyperX je lídrem v oblasti periferních zařízení, jejichž technologii důvěřují hráči z celého světa, a my jsme nadšení, že můžeme uvítat jejich vynikající tým v rodině HP,“ uvedl Enrique Lores, prezident a generální ředitel společnosti HP. „Přidání HyperX do našeho portfolia bude hnacím motorem pro nové inovace a celkový růst,“ dodal.

Pravdou přitom je, že segment počítačových her a periferních zařízení je neustále na vzestupu a tento trend by měl i nadále sílit. Společnost HP tedy počítá s výhodnou investicí. V posledních několika letech si HP vybudovala velké globální herní portfolio, v jehož čele stojí značka OMEN. O tom, že HP je jedním z lídrů na herním trhu, ale svědčí i prvotřídní herní hardware, software, obsah i služby. Přidání HyperX do jejího ekosystému by mělo přinést nové inovace a zlepšení.

Společnost HP zaplatí společnosti Kingston za HyperX 425 milionů dolarů (tedy více než 9 miliard korun). Společnost Kingston si však ponechá některé své produkty (DRAM, Flash a SSD). K odkoupení by mělo dojít ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: press.hp.com